Maynuo Electronic-High power DC supply (Model: M8871(0-15V/0-60A/900W))
Vui lòng liên hệ với chúng tôi– chúng tôi sẽ liên hệ lại với khách hàng bằng điện thoại hoặc email.
 Features:
  • Low ripple and low noise
  • High resolution and accuracy (0.1mV/0.01mA)
  • Built-in high-accuracy 5 1/2 voltmeter and milliohmmeter
  • Supporting high-accuracy and dynamic programming output
  • High-luminance VFD screen with two lines& four channels display
  • Intellegent fan system fan will be automatically initiated according to the temperature
  • Supporting remote voltage compensation and multidata storage
  • Supporting external trigger input and output
  •  Power-on-self-test, software calibration and standard rack mount
  • Using standard SCPI protocol
  • Communication mode: RS232/RS485/USB.
Application:
Sepcificaiton:
Model
M8871
Input Rating
0-15V, 0-60A
Load Regulation
<0.01%+1mV, <0.01%+0.1mA
Setting Value Resolution
0.1mV, 1mA
Readback Value Resolution
0.1mV, 0.1mA
Setting Value Accuracy
0.01%+1mV, 0.05%+6mA
Readback Value Accuracy
0.03%+3mV, 0.05%+45mA
Ripple
4mvp-p, 15mA rms
Voltmeter Accuracy
0-12V  Accuracy: 0.02%+2mV;   0-50V  Accuracy: 0.02%+5mV
Milliohmmeter Accuracy
10W 0-1000mOh  Accuracy:0.2%+3mOh;                         1000-10000mOh Accuracy:0.2%+6mOh
Working Condition
0~40oC;   0~90%RH
Power Required
AC 125V/220V+/-10%; 50/60HZ
Weight
45Kg
Dimension
482mm (W)*184.5mm(H)*531mm(D)