Norbar  PneuTorque PTM-52 Series  PTM-52-500-F, 500 N.m, Forward, Stall, 3/4″
Vui lòng liên hệ với chúng tôi– chúng tôi sẽ liên hệ lại với khách hàng bằng điện thoại hoặc email.
The PTM-52 is engineered to be one of the lightest and fastest tools of its type on the market. The exceptionally compact 52mm diameter gearbox means that the tool is well balanced, light weight and provides excellent access to bolts.
Part number: 18100.B06.RA
EAN Bar Code: –
NATO number: –
Accuracy: ±5%
Operates between:
74,0 – 370,0 lbf·ft
100,0 – 500,0 N·m
  • Square Size: 3/4″
  • Max Air Pressure: 6.3 bar
  • Air Consumption: 19 litres/sec (40 CFM)
  • Free Speed: 224 rpm
  • Weight: 7.11kg
  • Height: 339mm
  • Length: 403mm